Nasz blog

Interesujące informacje z Helfy

Naturalna koloryzacja włosów – trend mocniejszy z każdym rokiem!

Mocne włosy, o naturalnie wyglądającej barwie bez śladów siwizny to dążenie większości kobiet. Chęć zmiany koloru bądź ożywienia obecnego odcienia powoduje, że po produkty koloryzujące sięgają już nastolatki. Ze względu na ofertę rynku kobiety wybierają najczęściej farby chemiczne, które przy długotrwałym stosowaniu drastycznie obniżają kondycję włosów. Od kilku lat wraz ze wzrostem świadomości konsumentek, wzrasta zainteresowanie produktami do naturalnej koloryzacji.

Aby zaspokoić te potrzeby, właściciele sklepów z kosmetykami, idący z duchem czasu, powinni zaplanować miejsce na swoich półkach właśnie dla naturalnych farb do włosów. To wartościowa inwestycja, gdyż klientki mniej patrzą na cenę produktu, a bardziej na korzyści, jakie niesie ze sobą jego używanie.

Dlaczego farby naturalne cieszą się coraz większą popularnością?

  • Farby w 100% ziołowe są bezpieczne dla skóry i włosów. Czyste farby roślinne pozbawione są składników chemicznych, jak amoniak, wspomagacze koloru, PPD, utleniacze, konserwanty i sztuczne aromaty, które mogą mieć negatywny wpływ nie tylko na kondycję włosów, ale całego organizmu.
  • Efekt, jaki zapewniają, nie odbiega od rezultatów farb z chemicznymi składnikami. Dają długotrwały i intensywny kolor, który nie wygląda sztucznie.
  • W 100% pokrywają siwe włosy, co ma kluczowe znaczenie podczas podejmowania decyzji zakupowych przez klientki.
  • Składniki ziołowe mają nie tylko właściwości koloryzujące, ale też odżywcze, przez co metoda ta nie niszczy włosów. W przeciwieństwie do chemicznych produktów, farby ziołowe mogą być stosowane z dowolną częstotliwością bez szkody dla włosów.
  • Klientki zauważają, ze po użyciu farb naturalnych następuje wizualne zwiększenie objętości włosów i poprawa połysku.

Kto wybiera farby naturalne?

Przede wszystkim osoby, którym zależy na trwałym i naturalnie wyglądającym efekcie koloryzacyjnym bez wyrządzania szkody dla włosów. Wiele  klientek przez chemiczną koloryzację zniszczyło swoje włosy i szukają sposobu na zapewnienie im nie tylko koloru, ale też mocy.

Istotną grupą są osoby uczulone na składniki farb  chemicznych oraz ci, którzy posiadają bardzo wrażliwą skórę głowy, skłonną do uczuleń. Również często klientki w ciąży nie chcą rezygnować z estetycznego wyglądu swoich włosów i podejmują decyzję o kupnie farby ziołowej.

Dla wielu kobiet wybór naturalnej farby jest przedłużeniem świadomej decyzji o kupowaniu wyłącznie naturalnych kosmetyków, zatem oprócz farb wybierają dla siebie naturalne oleje, kremy, maseczki etc.

Istnieje oczywiście także duża grupa konsumentek, które sięgają po produkty naturalne ze względu na ciekawość oraz chęć podążania za trendami.

Jakie farby wybrać do oferty sklepu?

Przede wszystkim należy gruntownie przeanalizować skład. Najlepsze farby zawierają wyłącznie składniki roślinne, w tym zioła, m.in. hennę, amlę, bhringraj, indygo. Przykładem mogą być farby indyjskiej marki Lass Naturals, które są 100% ziołowymi produktami. Klientkom nie przeszkadza ich sproszkowana forma (do rozmieszania z wodą). Ułatwieniem wyboru dla sprzedawców i dla konsumentów jest znak certyfikatu (np. BDIH, taki jak widnieje na farbach Khadi dostępnych w sklepach Heflfy), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości produktu i jego naturalnych komponentów.

Leave a Reply

Kontakt

Helfy, ul. Główna 1a
51-180 Psary